Žvejo iššūkis Betsafe Fisherman Challenge 2019

"Naujo nario pareiga yra atsinešti kėdę" - interviu su "Pajūrio pokerio klubo" vadovu

Kaip gimė idėja kurti sportinio pokerio klubą? Su kokiomis problemomis susidūrėte?

Su draugais dažnai susirinkdavome namie pažaisti pokerį. Žaidimo ir pinigų niekada nepainiojome. 2008 metų gruodį pakviečiau draugus į savo sodybą simboliniam pokerio sezono uždarymui ir pažadėjau staigmeną. Minėta staigmena buvo taurė nugalėtojui ir dėl jos žaidimas buvo įspūdingas. Neišmanėm taisyklių, tad jis truko 12 valandų, tačiau kiekviena minutė buvo to verta. Taip laisvalaikio žaidimas persisunkė sportine dvasia ir noru nugalėti. Manau, tas žaidimas buvo „Pajūrio pokerio klubo“ pradžia.

2009 sausį pradėjome 9 žaidimų seriją „Metų turnyras“. Bemaž kiekvienam žaidimui mūsų gretas papildydavo vienas ar keli žaidėjai.
Pirma rimta problema buvo žaidėjų skaičius, nes tiesiog nebetilpome prie stalo. Klaipėdoje lošimo namai sutiko mums padėti ir už simbolinį mokestį organizuoti žaidimus sykį per mėnesį. Tai atrodė puikus sprendimas, bet po poros mėnesių žaidėjų skaičius išaugo tiek, kad nebetilpome ir prie dviejų stalų.

"Naujo nario pareiga yra atsinešti kėdę" - interviu su "Pajūrio pokerio klubo" vadovu 101

Tada ir nusprendėme, kad pats laikas rimtai imtis steigti klubą Reikėjo susirasti patalpas, kurios ne tik atitiktų mūsų poreikius, bet ir savininkus, kurių negąsdintų mūsų veikla. Įsigyti stalus neturint pinigų taip pat nelengva užduotis, kuri tapo paprastesnė radus originalų sprendimą. Vakarą praleidau naršydamas internete, o ryte jau keliavau į parduotuvę pirkti medžiagų. Po keleto dienų stalai stovėjo klube. Sunkiausia buvo steigti asociaciją – patirties neturėjome, ko paklausti nebuvo. Būti pirmam šioje srityje smagu, tačiau nelengva. Esame dėkingi Andriui Tapinui, kuris susidomėjo mūsų veikla ir daug prisidėjo prie klubo steigimo.

Kokie pagrindiniai veiklos prioritetai? Kodėl žmonės turėtų ateiti į jūsų klubą, o ne tiesiog rinktis lošimo namuose žaisti pokerį?

Nemažai žmonių sako, jog pokeris netenka prasmės, jei žaidžiama ne iš pinigų. Mano požiūris - pinigai uždirbami, o žaidimas nėra darbas. Aš sakau, kad verta žaisti šachmatais, jei nelaimi pinigų. Aš sakau, kad verta skaityti knygą, net jei perskaitęs ją pirmas, negausi nugalėtojo apyrankės ir ketvirčio milijono prizo. Tuo sportas skiriasi nuo azartinio žaidimo.

Azartiški žmonės, kurie linkę rizikuoti, arba neturi kur dėti pinigų mėgins pagauti laimę lošimo namuose. Likę, kurie nori tobulėti, išmokti žaisti geriau už priešininką nepasikliaujant atsitiktinimu ar jo baime pralošti pinigus, renkasi mūsų klubą. Čia visiškai kitokia atmosfera ir žaidimo kultūra. Renkamės tam, kad leisdami laisvalaikį galėtume bendrauti, tobulėti patys ir padėti tai padaryti kitiems.

Kas svarbiausia klubo veikloje?

Lietuvos sportinio pokerio federacijos steigimas yra vienas iš klubo tikslų. Visi stengiamės tobulinti savo žaidimą ir tuo pačiu gerai praleisti laiką, skleidžiame sportinio pokerio idėją ir bandome pritraukti kuo daugiau naujų narių.

Kiek turite narių, kokia tai publika?

Šiuo metu klube yra 24 žmonės. Amžius svyruoja nuo 24 iki 40 metų. Daugiausiai krupjė, jų pas mus keturi. Vieni augina vaikus, kiti paukščius. Dalis muzikuoja, dalis dirba valstybinėse institucijose. Daugiausiai klube klaipėdiečių, tačiau turime narių ir iš tolimesnių miestų.

Kokią įrangą naudojate, ką žaidžiate, kokios žaidimo sąlygos?

Žaidimo stalai savos gamybos, gal kiek skiriasi nuo įprastų lošimo namuose, tačiau ne ką mažiau patogūs. Kortas naudojame tik geriausias. Turime 600 vienetų 11 gramų žetonų rinkinį, tačiau atsiradus progai mielai jį pakeistume į keraminius 14 gramų žetonus. Taip pat dairomės laikrodžio lygiams skaičiuoti. Didžiausias minusas yra kėdės. Visi turime asmenines. Vieni jas atsivežė iš sandėliuko, kiti nugvelbė iš virtuvės, treti vežiojasi su savimi. Naujo nario pareiga yra atsinešti kėdę.
Žaidžiame Texas holdem. Į kasdienes treniruotes renkasi iki 10 žmonių, o turnyrų metu klubas būna sausakimšas. Kortas daliname patys, tai kiek lėtina žaidimą, bet kol kas tvarkos keisti neketiname.

"Naujo nario pareiga yra atsinešti kėdę" - interviu su "Pajūrio pokerio klubo" vadovu 102

Kokia sportinio pokerio padėtis Klaipėdoje?

Klubo narių skaičius tvirtai auga. Susidomėjusių, tačiau kol kas atsargiai stebinčių yra nemažai. Neseniai viename Klaipėdos barų buvo atidarytas pokerio stalas, virš kurio parašyta „Netikras pokeris iš netikrų pinigų“. Savaitgaliais jis nuolatos užimtas.

Kaip žiūri į jūsų klubą lošimo namų atstovai? Valstybinės instuticijos?

Jau minėjau, jog mūsų klubo nariai yra keli lošimo namų darbuotojai. „Batsiuvys be batų“ - šis pasakymas tinka kalbant apie šių metų kalėdinį pokerio turnyrą, kurio darbe negali organizuoti lošimo namų darbuotojai. Mūsų klubas mielai priglaudė visą kolektyvą, už ką dovanų gavome kalną kortų ir laikrodį

Su valstybinėmis institucijomis bendrauti dar neteko. Registruojant klubą sunkumų nekilo. Tikiuosi, kad ateityje jų nekils. Su azartinių lošimų įstatymu privalo susipažinti visi klubo nariai. Už menkiausią jo pažeidimą nariai bus šalinami iš klubo.

Kokie planai ir perspektyvos 2010 metais?

Daug vilčių dedame į besikuriančią Lietuvos sportinio pokerio federaciją. Tikimės, kad reikalai pajudės ir galėsime suorganizuoti pirmąjį Lietuvos Respublikos čempionatą, kurio dalyviai neprivalęs mokėti 800 lt startinio mokesčio, kaip čempionatuose, kurie organizuojami lošimo namuose.

Klube tikimės surinkti pakankamai lėšų įsigyti reikiamą inventorių ir padvigubinti klubo narių skaičių. Surengsime turnyrų seriją klubo čempionui išaiškinti. Jei sulauksime pakankamai aktyvių žaidėjų, ketiname suorganizuoti atvirą sportinio pokerio turnyrą klubo taurei laimėti. Planuojame pasikviesti aukšto lygio žaidėjų ir suorganizuoti parodomuosius žaidimus.

Ką daryti norintiems prisijungti prie jūsų?

Klubo nariais gali tapti asmenys, sulaukę 21 metų. Prašymo formą galite rasti mūsų svetainėje www.ppk.lt. Ten taip pat yra nuorodos į forumą, kur rasite visą klubo naujokui skirtą informaciją. Klausimus galite siųsti adresu: klaipeda@lspf.lt

Ką patartumėte žmonėms, kurie nori burti sportinio pokerio bendruomenes savo miestuose?

Palinkėčiau stiprybės ir atkaklumo. Mes pradėjome nuo to, kad susidarėme potencialių klubo narių sarašą ir suskaičiavome, koks gali būti mėnesinis biudžetas. Tada pradėjome ieškoti patalpų ir inventoriaus. Vėliau susitvarkėme dokumentus ir įregistravome klubą.
Kurdami klubą sprendėme daug klausimų ir neturėjome su kuo pasitarti. Dabar tuo didžiuojamės ir džiaugsimės, jei galėsime patarti ir padėti kitiems.

Ką galvojate?

Daugiau straipsnių

Kitos istorijos